kamyshix Come with me ...

Temat: Czarna Mamba chce być radną
Jurorka "Tańca z gwiazdami" Iwona Pavlović i wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce Paweł Papke - znaleźli się na listach kandydatów do samorządu w województwie warmińsko-mazurskim.

Znana tancerka, nazywana w programach telewizyjnych "Czarną Mambą" chce zostać radną w podolsztyńskiej gminie Dywity. Startuje z lokalnego komitetu "Odważnie i z perspektywą". W samorządzie Pavlović zamierza zajmować się sportem i kulturą. Przed wyborami zaangażowała się również w działalność honorowego komitetu poparcia Piotra Grzymowicza - starającego się o reelekcję prezydenta Olsztyna.

Do olsztyńskiej rady miejskiej z list PO wystartuje Paweł Papke, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce i mistrz świata juniorów z 1997 r. Papke zakończył w tym roku karierę sportową, wrócił do Olsztyna i zapowiedział otwarcie tu szkółki siatkarskiej.

Z listy PO do sejmiku stara się Irena Telesz-Burczyk, aktorka olsztyńskiego Teatru im. Jaracza. Na listach do samorządu są jednak i takie osoby, które z celebrytami łączy jedynie przypadkowa zbieżność nazwisk - Tomasz Lis chce zostać radnym w Olsztynie, a Krzysztof Kowalewski w sejmiku województwa.

Po raz pierwszy w historii olsztyńskiego samorządu o mandat radnego ubiega się ciemnoskóry kandydat - pochodzący z Sudanu Abdalla Omer Elkhatib, który od blisko 20 lat mieszka w Olsztynie.

Na listach są osoby o nazwiskach znanych w Olsztynie, lokalnych polityków. Z list PSL do sejmiku kandyduje Janusz Podziewski, brat obecnego wojewody warmińsko-mazurskiego oraz Krzysztof Grzymowicz - syn prezydenta Olsztyna.

Startują całe rodziny. Do olsztyńskiej rady miejskiej z list SLD kandyduje Bartłomiej Jasiński - sekretarz miejskich struktur Sojuszu, jego żona Dagmara Ciesielska-Jasińska - również działaczka lewicy oraz ojciec Jerzy Jasiński.

Członkowie niektórych rodzin reprezentują różne komitety i konkurują ze sobą o miejsce w samorządzie. Do rady miejskiej Olsztyna z listy SLD kandyduje Zenon Procyk - były prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Pojezierze". Jego żona - Krystyna Procyk jest kandydatką PSL do tej samej rady.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP
Źródło: margerita.wxv.pl/viewtopic.php?t=4314