kamyshix Come with me ...

Temat: Budżet miasta, WPI
Mieszko, tu też wrzucaj

http://um.gliwice.pl/pub/uchwaly/prezentacja_XXVII_2009.pdf

ciekawostka:"Basen olimpijski
􀂆18 sierpnia br. Ministerstwo Sportu i Rekreacji poinformowało nas o akceptacji wniosku o dofinansowanie budowy krytej pływalni na Kąpielisku Leśnym
􀂆Kwota dofinansowania wyniesie ok. 3 mlnzł"
Źródło: postergliwice.fora.pl/a/a,74.htmlTemat: Kryta pływalnia na kąpielisku
http://postergliwice.blogspot.com/2007/06/kryta-pywalnia-kpielisko-lene.html

"Urząd Miejski ogłosił przetarg nieograniczony na budowę krytego basenu na Kąpielisku Leśnym w Gliwicach. Zostanie on wybudowany w zachodniej części kompleksu, domykając oś widokową biegnącą od głównego wejścia wzdłuż basenów. Niecka krytego basenu ma posiadać olimpijskie wymiary 50x25m. Widownia została ulokowana od strony zachodniej, dzięki czemu będzie się z niej roztaczał widok na cały kompleks kąpieliska. Zaplanowano, że jednocześnie będzie mogło zasiąść na niej ponad 700 widzów. Od południowej strony zaprojektowano hol wejściowy z niewielkim barkiem i szatniami, przeszkloną klatkę schodową i pomieszczenia biurowe zlokalizowane w parterze. W holu głównym w podcieniu antresoli otwarto widok na wnętrze pływalni poprzez panoramiczne przeszklenia. W budynku dodatkowo zaprojektowano saunę oraz niezależne salki sportowe.
Przeważającymi materiałami elewacji będzie beton architektoniczny, szkło, drewniane żaluzje oraz dźwigary dachu. Kolorystyka wnętrza hali również zostanie utrzymana w naturalnych materiałach – drewna, basenowych płytek ceramicznych, betonu, szkła i stali nierdzewnej. Architekt zaplanował powstanie plaży trawiastej od strony otwartych basenów kąpieliska.
Wedle specyfikacji budowa powinna się zakończyć do końca listopada 2009 roku."


Źródło: postergliwice.fora.pl/a/a,8.html


Temat: Sośnica - Kryty basen "NEPTUN" i inne obiekty spor
Nazwa i adres zamawiającego: Miasto Gliwice, Wydział Inwestycji
i Remontów, ul. Zwycięstwa 21, 44-100 Gliwice.

Przedmiot zamówienia oraz wielkość lub zakres zamówienia:
Zamówienie obejmuje wybudowanie budynku krytej pływalni
w Sośnicy wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną (przyłącza wod-kan, ciepłownicze, energetyczne, teletechniczne, droga wewnętrzna, parkingi, place gospodarcze).
Wymagany okres gwarancji:
Wykonawca udzieli na przedmiot zamówienia gwarancji na okres co najmniej 36 miesięcy licząc od dnia końcowego odbioru robót.

Termin wykonania zamówienia: 18 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Kryteria oceny ofert i ich znaczenie:
cena – waga – 100%
Termin składania ofert: 22.09.2009 r. do godz. 10.00.
Termin związania ofertą: 60 dni.
Źródło: postergliwice.fora.pl/a/a,150.html


Temat: Sośnica - Kryty basen "NEPTUN" i inne obiekty spor

Nie jest prawdą, że budowa krytej pływalni w Sośnicy została wstrzymana. Takie wieści przekazują nam zaniepokojeni mieszkańcy dzielnicy. Informujemy, że inwestycja jest w toku. Budowa obiektu przy ul. Dzionkarzy rozpocznie się jesienią – prawdopodobnie na przełomie listopada i grudnia. Nieco później, niż zakładano, poznamy jedynie wykonawcę robót budowlanych. Otwarcie ofert miało nastąpić 22 września. – Wpłynęło dużo pytań od zainteresowanych wykonawców, a także dwa protesty dotyczące Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, co w konsekwencji spowodowało konieczność zmiany terminu otwarcia ofert. Prace budowlane, zgodnie z umową, będą trwały 18 miesięcy. Na ten cel zarezerwowano w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Miasta Gliwice około 25,5 mln zł – wyjaśnia Krystyna Pilsyk, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miejskiego.
Źródło: postergliwice.fora.pl/a/a,150.html


Temat: sala sportowa

W Brzegu przydała by się hala sportowa na 2500tys miejsc (podobnie jak w Kedzierzynie) i z tego co wiem to taka jest w planach przy Krytym basenie w przyszłym roku. Czy powstanie wszystko zalezy od naszych wladz.
Fajnie by bylo, ale watpliwe to gdyz po pierwsze nie moga sobie poradzic z dokonczeniem budowy krytej plywalni (byc moze juz w ogole z tego zrezygnowali), a po drugie nie widzialem zadnej hali w planach ( w okolicy plywalni).

apropos hali to w Gliwicach chca wybudowac nowoczesnego kolosa oto link http://miasta.gazeta.pl/k...19,3669208.html
Źródło: forumbrzeg.pl/ppadd/viewtopic.php?t=870


Temat: Basen miejski przy ul.Wrocławskiej

Aaaa i jeszcze. Park Wodny w Tarnowskich Górach jest dochodowy. Nie jest to złote jajo, ale nikt do bieżącej działalności nie dokłada.
Za to w Dąbrowie Górniczej jeszcze niedawno był na skraju bankructwa. W perspektywie budowy kolejnego aquaparku w Katowicach powodzenie wszystkich czterech ośrodków jest bardzo mgliste. To jest jedynie moja opinia, oparta na doniesieniach medialnych, więc oczywiście mogę się mylić.

Sądzę jednak, że miasto Otylii Jędrzejczak znacznie bardziej skorzystaliby na budowie basenów krytych w dzielnicach. Jak dobrze pamiętam, pływalnia budowana w Gliwicach kosztuje ok. 30 mln zł. Za 119 mln mieliby tam 4 obiekty z basenami olimpijskimi. Wówczas mieszkańcy miasta mieliby większy dostęp do pływalni niż w przypadku jednego dużego aquaparku. Szczególnie jeśli chodzi o dzieci, które rodzice puszczą same jeszcze dwie ulice dalej, ale w wycieczkę tramwajem na drugi koniec miasta nie pozwolą.

Osobiście jeśli ktoś w Bytomiu wyskoczyłby z koncepcją aquaparku, to zdecydowanie bardziej wolałbym spożytkowanie tych pieniędzy tak jak napisałem wyżej, czyli na budowę mniejszych obiektów.
Źródło: bytomski.pl/viewtopic.php?t=2755


Temat: odkomarzanie
wg NTO

Harmonogram odkomarzania

18 i 19 czerwca, godz. 4.00 – 9.00 lub/oraz 19.00 -23.00
> Planty Koźle
> Plac Rady Europy
> plac zabaw i skwer przy ul. Filtrowej
> Park Pojednania
> Park Orderu Uśmiechu
> skwer przy Placu Wolności
> Promenada od ul. Judyma do krytej pływalni
> tereny zielone pomiędzy ul. Wyzwolenia a ul. Tuwima
> tereny przy ul. Szkolnej wraz ze zbiornikiem wodnym Blachownia

20 i 21 czerwca, godz. 4.00 – 9.00 lub/oraz 19.00 – 23.00
> Park w Sławięcicach Sławięcice
> zbiorniki wodne za Schroniskiem dla bezdomnych zwierząt przy ul. Gliwickiej oraz rów RD Pogorzelec
> stawy i cieki na os. Kłodnica (wjazd od ul. Gminnej)
> Kanał Kłodnicki od ul. Krasickiego do ul. Pocztowej

więcej o odkomarzaniu tu :
http://www.nto.pl/apps/pb...NOSCI/143730647
Źródło: kedzierzyn-kozle.net/viewtopic.php?t=1135


Temat: Kryta pływalnia na kąpielisku
Wielki basen z małymi aspiracjami
Adam Szaja, 2008-08-01 21:05:42

Trzydzieści pięć milionów złotych. Tyle ma kosztować budowa nowej pływalni olimpijskiej w Gliwicach. I faktycznie wymary olimpijskie ma. Gorzej z miejscami dla widzów. Na trybunach zmieści się tylko siedemset pięćdziesiąt osób. Wymogi stawiane przez Polski Związek Pływactwa w kwestii organizacji wielkich międzynarodowych imprez są ostrzejsze. Zapowiada się, że wielka pływalnia będzie, ale bez wielkich imprez.

Obok odkrytego basenu powstaje kryta pływalnia o wymiarach olimpijskich. Triathlonista Krystian Biesiadecki, przyznaje, że tego typu obiektów brakuje.

Krystian Biesiadecki, triathlonista: Olimpijska kadra pływaków Polski pół roku musi spędzać w Ostrowcu Świętokrzyskim. To jest jeden z nielicznych obiektów w Polsce, który umożliwia dobre trenowanie.

Nowy basen do trenowania będzie doskonały. Jednak zaprojektowane trybuny będą mogły pomieścić niewiele widzów. To wyklucza organizowanie w Gliwicach najważniejszych międzynarodowych zawodów.

Czesław Sokołowski, Polski Związek Pływacki: Obecnie projektowane obiekty olimpijskie,powinny mieć od 1800 do 2000 miejsc. Ta ilość już pozwala na organizowanie zawodów międzynarodowych.

Jednak przedstawiciele miasta przekonują, że budowa tak pojemnych trybun w nowej pływalni, nie ma najmniejszego sensu.

Jan Drobny, dyrektor Ośrodków Wypoczynkowo - Turystycznych "TUR": Kto utrzyma te powierzchnie, kto by utrzymał tę potężną widownię, a prawdopodobnie udałoby nam się w ciągu tego okresu eksploatacji pływalni zorganizować raz taką imprezę. Organizacja nawet jednej wielkiej międzynarodowej imprezy pływackiej, to i tak dla naszego regionu wielki sukces.

Architekt Grzegorz Sowiński, który zaprojektował gliwicką pływalnię olimpijską tłumaczy, że przymiotnik olimpijska w nazwie, wynika raczej z tradycji: - Ten termin został zastosowany ze względu na wielkość niecki basenowej. Przyjęło się nazywanie basenami olimpijskimi wszystkich obiektów na których niecka ma wymiary 50 metrów długości i 25 metrów szerokości.

Wymiarowe wymogi pływalni olipmijskiej powstający w Gliwicach obiekt spełnia. Jednak kibice zamiast międzynarodowych turniejów pływackich, będą mogli ze względu na zbyt małą pojemność trybun, obejrzeć co najwyżej mistrzostwa Polski juniorów.

http://www.tvs.pl/informacje/3590/


Źródło: postergliwice.fora.pl/a/a,8.html


Temat: Kryta pływalnia na kąpielisku


21 STYCZNIA OTWARCIE KRYTEJ PŁYWALNI NA KĄPIELISKU LEŚNYM.
Olimpijczyk gotowy do startu
13.01.2010

Olimpijczyk nie tylko dla olimpijczyków.
Już za kilka dni każdy będzie mógł popływać na nowo otwartym basenie na Kąpielisku Leśnym.

Oficjalne otwarcie odbędzie się 21 stycznia.
Przedsięwzięcie kosztowało ponad 36 mln zł.

Sportowa inwestycja została dofinansowana ze środków rodzimego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Gliwicom przyznano na ten cel dotację w wysokości 3 mln zł.

Budowa krytej pływalni o wymiarach olimpijskich (50 x 25 metrów) ruszyła w naszym mieście w połowie 2008 roku. Zaprojektowano ją w miejscu przysypanej na poły niecki tzw. dużego basenu w zachodniej części Kąpieliska Leśnego. Bryła obiektu była dziełem projektantów z gliwickiej pracowni architektonicznej Danuty i Grzegorza Sowińskich. Zaplanowano, że trybuna dla widzów pomieści nawet 750 osób.

Wymyślałeś nazwę? Odbierz bilet

Centrum Sportu i Wypoczynku TUR zachęca osoby, które wzięły udział w zabawie na nazwę krytej pływalni do odebrania specjalnych zaproszeń na imprezę w terminie do 18 stycznia w recepcji hotelu „Leśnego” - Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego przy ul. Toszeckiej 137 w Gliwicach. Zaproszenie upoważnia także do otrzymania bezpłatnej, jednogodzinnej wejściówki na nowo wybudowany basen oraz gadżetów promocyjnych. Przypomnijmy, że obiekt będzie nazywał się "Olimpijczyk".


http://www.24gliwice.pl/wiadomosci/?p=14558
Źródło: postergliwice.fora.pl/a/a,8.html


Temat: Sośnica - Kryty basen "NEPTUN" i inne obiekty spor
Za MSI:
"Kryty basen wraz z infrastrukturą towarzyszącą powstanie w bliskim sąsiedztwie zamkniętego
już kąpieliska „Neptun”. Zgodnie z projektem, w Sośnicy wybudowana zostanie pływalnia
z niecką basenową wykonaną ze stali nierdzewnej (o wymiarach 25 m x 12,5 m i głębokości od
1,1 m do 1,8 m). Dodatkową atrakcją będzie zewnętrzna zjeżdżalnia z wejściem na wieżę, a także
basenik do nauki pływania (o wymiarach 9,2 m x 9,5 m). Zgodnie z koncepcją w parterowej
części budynku znajdzie się również: zaplecze szatniowo-sanitarne oraz punkty obsługi pływalni.
Na piętrze przewidziano salkę sportową, bawialnię dla dzieci, pomieszczenia administracyjne
oraz taras widokowy. Natomiast w piwnicy zaplanowano stworzenie zespołu saun połączonych
platformą z halą pływalni. Do podgrzewania wody basenowej i użytkowej wykorzystane zostaną
m.in. kolektory słoneczne. To nowatorskie rozwiązanie, które nie miało jeszcze zastosowania
w przypadku innych miejskich obiektów sportowych.
Budowę pływalni uwzględniono m.in. w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym na lata 2009-
2010. Pieniądze na realizację inwestycji zostaną wyasygnowane z budżetu miasta. Jeżeli prace
ruszą latem, to można się spodziewać, że mniej więcej za dwa lata pojawi się w naszym mieście
nowy, sportowo-rekreacyjny obiekt.
Przypomnijmy, że zgodnie z wcześniejszymi planami kryta pływalnia przy ul. Dzionkarzy
miała być pierwszym elementem przyszłego kompleksu rekreacyjno-sportowego w Sośnicy.
Ponad rok temu wyłoniona w przetargu gliwicka firma VENIT opracowała koncepcję zagospodarowania
20-hektarowego terenu graniczącego z osiedlem Żeromskiego oraz parafią św. Jacka.
Obecnie mieści się tam nie tylko podniszczone kąpielisko „Neptun”, ale również plac zabaw,
boiska sportowe (zarządzane przez GZKS Sośnica Gliwice) oraz nieużytki. Poza całoroczną krytą
pływalnią osiedlową w planach przewidziano powstanie m.in. nowego kąpieliska otwartego
oraz placu pełniącego rolę sośnickiego rynku.
Inwestycja mogłaby być realizowana etapami. Tylko część terenu jest własnością miasta i właśnie
tam zostanie wybudowany kryty basen. Pozostałe działki uwzględnione w koncepcji zagospodarowania
kompleksu należą do Skarbu Państwa i są w wieczystym użytkowaniu Kompanii
Węglowej. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami samorząd będzie starał się o pozyskanie
terenów niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia."
Źródło: http://um.gliwice.pl/pub/msi/MSI_5_2009.pdf
Źródło: postergliwice.fora.pl/a/a,150.html